ŽENA VYTÚŽENÁ / Túžba bez závislosti

24.09.2020

Jeden príbeh, ktorý sa stal. Určite nie raz Nie je úplne typický, ale dobre sa na ňom demonštruje nesprávne pochopenie nezávislosti zo strany niektorých žien. Jana mala špičkové vzdelanie, vyštudovala na kvalitnej zahraničnej univerzite (aj napriek tomu, že pochádzala zo skromných pomerov), nikdy jej nikto nič nedal zadarmo, bola ambiciózna, mala cieľ, tvrdo pracovala a výsledky sa dostavili.

Postupne sa prepracovala do vysokej riadiacej pozície v oblasti financií. V tom čase sa spoznala s Dušanom, ktorý bol tiež úspešný a sebestačný. Na Jane ho priťahovala jej fyzická krása spojená s veľmi vysokým intelektom, mohol s ňou preberať filmy, knihy, firemné problémy, Jana sa chytala na všetko.

Napriek tomu s ňou Dušan nebol šťastný.

Problém bol v tom, že Jana svoju nezávislosť demonštrovala podvedome neustále. Jana ako jedna z mnohých tzv. silných žien totiž nepochopila, že byť nezávislou ženou vo vzťahu NEZNAMENÁ:

/nikdy nepožiadať muža o pomoc

/nikdy nedovoliť mužovi urobiť pre ženu láskavosť

/necítiť sa komfortne pri poskytovaní spätnej väzby, pochvaly, pri oceňovaní všetkého dobrého, čo muž pre ženu vo vzťahu robí

/nikdy nedokázať u muža vzbudiť pocit, že je POTREBNÝ a NENAHRADITEĽNÝ

Byť nezávislá totiž neznamená vyvolať u muža pocit nepotrebnosti.

To, po čom každý muž vo vzťahu túži je pocit, že je pre svoju ženu potrebný, jedinečný, nenahraditeľný. Že ho obdivuje a túži po ňom.

Ale pozor! Trik je v tom, že na jednej strane nakŕmite jeho ego, ale neupadnete do zúfalej polohy, kde centrum vesmíru je muž, polohy, v ktorej nerobíte nič bez neho, potrebujete ho a potrebujete ho tak veľmi a tak intenzívne, až to prestane vnímať ako zvyšovanie svojej hodnoty, ale naopak ako znižovanie tej Vašej.

Áno, je to niekedy ako chôdza na lane, ale každá z nás pri troche úsilia dokáže odhaliť svoj dar ženskej rafinovanosti a nespadnúť.

Tu je malý ťahák ako vyvolať u muža pocit, že je Váš superhrdina, no zároveň nevyzerať zúfalo a závislo; precvičovať môžete hneď od zajtra:

/Zaujímajte sa o jeho ciele a ambície a prejavte vieru v jeho schopnosti ich dosiahnuť.

/Dajte mu spätnú väzbu a oceňte jeho snahu, keď Vám niečo kúpi, vymyslí milé prekvapenie, urobí láskavosť...

/Nebojte sa prejavovať emócie na plno

/Ak Vám chlap zloží poklonu, kompliment, vráťte mu ho (...ale zas to nepreháňajte, Váš kompliment by nemal prekrčovať význam a silu toho jeho).

/Dovoľte mu pomôcť Vám. Spôsobov existuje milión. Od otvárania zaváranín až po prenechanie plnej dôvery v jeho schopnosť dohodnúť s taxi službou kompletnú logistiku svadobných hostí :)

/Dajte mu šancu zažiariť pred Vami. Pochváľte ho pred svojimi kamošmi, rodinou... Dajte však pozor, aby to vyznelo prirodzene a v kontexte situácie alebo debaty, ktorá prebieha.

Držím palce, ladies!