Textovanie naše každodenné

09.10.2020

Aj keď sa vzťah iba na textovkách postaviť nedá, dá sa cez ne celkom kvalitne narušiť, dokonca aj stratiť. Veľa žien si ani neuvedomuje, ako muža dokážu niektoré textovacie zlozvyky odradiť či znechutiť. Vedieť, čo áno a čo nie je tak trochu alchýmia, veď vlastne ako celá komunikácia medzi Venušami a Marťanmi, ale zas nie je to žiadna "rocket science".

A keďže najlepšie sa veci vysvetľujú na konkrétnych prešľapoch, spracovala som 5 CHÝB, KTORÝM SA JE DOBRÉ VYHNÚŤ

CHYBA #1 - MLÁTENIE PRÁZDNEJ SLAMY

Alebo inak povedané, píšeš, aj keď nemáš čo povedať, prehadzujete si odkazy s nulovou hodnotou, just killing time. Takáto bezduchá komunikácia nevytvára žiadnu emóciu, dokonca emócie zabíja.

V momentoch, keď fakt nevieš, čo so sebou a nudíš sa je lepšie nepísať chlapovi vôbec ako sa na neho virtuálne vešať a dúfať, že Ťa zabaví.

A ak už chceš nudu zabiť textovaním, tak mu tam hoď niečo, s čím vie "pracovať", provokuj, opýtaj sa niečo, čo si sa ho ešte nikdy neopýtala, vymysli nejakú hru.... neviem, možností je vždy veľa, keď trochu zapneš fantáziu.

CHYBA #2 - HRA NA SLEČNU ZANEPRÁZDNENÚ

Táto hra možno ešte stále fičí niekde medzi teenagerami, ale normálni dospelí jedinci by s týmto už mohli prestať.

Ak si myslíš, že budeš za zaujímavú a nedostupnú ženu, keď budeš pomaly na každú jeho správu odpovedať až po hodinách alebo dňoch, tak si myslíš zle.

Ľudia, čo skutočne nemajú čas po prečítaní správy od niekoho, o koho majú záujem jednoducho odpíšu "sorry, teraz nemôžem, ozvem sa keď sa uvoľním" a nie, že to so svojou odpoveďou úmyselne naťahujú, len nech si ten druhý nepomyslí, že je nejaká ľahká korisť. Toto sa zunuje a prekukne fakt veľmi rýchlo.....

CHYBA #3 - ODBÍJANIE KOMPLIMENTOV

Je neskutočne veľa žien, ktoré nedokážu prijať kompliment od chlapa. Myslia si, že to nejakým spôsobom znižuje ich hodnotu a dostali by sa do zraniteľnejšej roviny (sile zraniteľnosti sa budem venovať neskôr úplne samostatne, lebo to je jedna veľká a nepochopená téma).

Treba si ale uvedomiť, že po tom, čo chlap vysloví kompliment, ak jediné, čo dostane je nejaký výsmech, studená sprcha alebo vysvetľovanie, že to nie je úplne pravda, bude sa cítiť príšerne a rozhodne mu tým vezmeš chuť to v blízkej dobe zopakovať, plus ho to od Teba emočne vzdiali a stiahne sa do seba.

Chlapi sú neustále pod tlakom, že by mali robiť prvý krok, že by mali ženám skladať komplimenty, nemali by plakať, byť gentlemani a keď to nakoniec aj urobia, mali by sme ich za tieto kroky oceňovať a nie naopak. Lebo potom sa niektorým veciam naozaj nemôžeme čudovať. Keď príde kompliment, prijmi ho, prejav radosť, uži si ho, a nerob z chlapa chudáka, čo sám nevie rozoznať, čo je pekné, príťažlivé, sexy...

CHYBA #4 - VÝSLUCH

Ďalšou chybou je byť po celý deň v kontakte a bombardovať ho v kuse nejakými otázkami, ktoré nie sú ani zábavné, hravé, provokatívne, žiadne flirtovanie, len niečo ako výsluch od matky Kde si bol? Kedy prídeš? Čo si jedol? Už si bol v obchode? Ako dopadla porada?....... Výsledok je, že zabíjaš iskrenie a túžbu, plus keď sa konečne večer stretnete, tak máš vlastne prázdny zásobník, nevieš na čo sa ešte pýtať a je to celé také nijaké...

CHYBA #5 - NEROVNOVÁHA alebo NEBUĎ V MODREJ!!!

Táto chyba môže byť pokojne kombináciou iných chýb, ale principiálne ide o to, nedostať sa do tzv. "modrej zóny". Či túto chybu robíš, zistíš veľmi ľahko. Otvor Váš chat a sleduj pomer farieb.

Ak si píšete cez Messenger a aj bez čítania obsahu, je po rolovaní na prvý pohľad jasné, že prevláda Tvoja modrá farba bublín, musíš ubrať. Vo Whatsappe bude nebezpečná zelená zóna atď, atď... nejde tu teda len o modrú, ale o ten princíp, že nemôžeš svojou farbou vytapetovať celú obrazovku zas a znova, každý deň.

Nabudúce rozoberieme texting z tej lepšej stránky a ukážeme si, čo naopak funguje veľmi dobre :)