Som pre neho dosť pekná?

18.10.2020

Krása je veľmi zaujímavý predmet debaty, pretože tá debata je večná a stará ako ľudstvo samé. Pohľad na to, čo je krásna žena sa mení neustále, aj keď sa nám niekedy hlavne vplyvom médií zdá, že šablóna na krásu je len jedna. Medzi ženami (ale aj mužmi) nebolo nikdy toľko neistoty a spochybňovania vlastného výzoru ako je to v našej generácii. Často krásu skloňujeme ako niečo povrchné, no rany, ktoré nereálny kult krásy dokáže spôsobiť môžu byť nesmierne hlboké.

V priebehu tisícročí sme raz chceli byť macaté Venuše, symboly plodnosti, potom chudé ako vtáčatká, túžili sme po snehobielej tvári, inokedy naháňali bronz aj v zime v solárkach, lapali po dychu v šialených korzetoch a dnes sa vieme cítiť ako bohyne aj v oversize modeloch. Čiže aj tá objektívna krása sa vlastne redefinuje neustále.

OBJEKTÍVNE KRÁSNA A VNÍMANÁ AKO KRÁSNAObjektívna krása je v podstate to, čo sa v konkrétnej kultúre v konkrétnej dobe považuje za krásne. Ženská krása, ktorú muž VNÍMA vo vzájomnom vzťahu však nie je nejaký plochý 2D obrázok, fotka, dokonalá symetria, ideálny obvod hrudníka, bokov, či pásu, ale je to pocit zo ženy ako celku.

V živote predsa nie sme nehybné vyretušované pixle! Sme animované 3D postavičky a každá máme svoje originálne gestá, pohyby, chôdzu, vôňu, hlas, povahu, skúsenosti, silné i slabé stránky, zmysel pre humor, smiech...... Druhú takú istú ako si Ty nenájdeš na celej planéte!

Ak muž natrafí na objektívne nádhernú ženu, bude v prvom momente očarený. Pokiaľ tá žena ale nebude mať svoje prirodzené vyžarovanie, charizmu, nepolezie z nej žiadna dobrá energia, nedokáže sa smiať, flirtovať a zabávať sa, tak to prvotné očarenie rýchlo opadá a mužov mozog ho automaticky začne vnímať ako menej atraktívnu a krásnu. Správni chlapi nechcú byť vo vzťahoch s peknými, ale prázdnymi nádobami...

Chlap sa nikdy nedokáže citovo napojiť a milovať ženu IBA na základe toho, že je objektívne krásna.

Naopak, sú ženy, ktoré by si chlap na nejakej fotke ani nevšimol, no keď sa ocitne v jej prítomnosti a začne vnímať jej silnú energiu, akýsi svojský magnetizmus, vlastný názor, zmysel pre humor, uvoľnenosť, prirodzenosť, priateľský a empatický prejav a muž pri nej pocíti, že môže byť otvorený a sám sebou, vtedy tú ženu začne postupne vnímať aj ako fyzicky krásnu.

Objektívna krása sa ráta na predvádzacích mólach, vo fashion priemysle, v showbize, v médiách... Čo sa však ráta vo vzťahoch je VNÍMANÁ KRÁSA. A to je pre nás všetky absolútne fantastická správa, nie?

Tak na zdravie a na nás, krásne ženy!