Skúšaš to cez online zoznamky?

19.10.2020

Môžeme sa na dnešný šialený, rýchly a niekedy veľmi krutý online svet, v ktorom žijeme hnevať, môžeme byť z toho všetkého vytočené, frustrované a závidieť našim mamám a starým mamám svet, v ktorom sa muži a ženy stretávali a komunikovali inak alebo jednoducho prijať fakt, že žijeme v dobe v akej žijeme, nepodliehať panike a naučiť sa fungovať aj vo virtuálnej realite tak, aby bola našim dobrým sluhom a nie zlým pánom.

Nikdy v histórii ľudstva nepoužívalo online zoznamky a mobilné zoznamovacie appky toľko ľudí ako dnes v čase pandémie Covid-19. Zrejme netreba vysvetľovať prečo. Celosvetovo tieto appky zaznamenali za posledný pol rak nárast aj 30%. Z barov a tanečných parketov sa proste presúvame na Tinder, Badoo a na iné temné, doteraz neprebádané miesta internetu.

PRVÝ DOJEM NEUROBÍŠ DVA KRÁT

Túto okrídlenú pravdu už zrejme poznáš a v online svete platí dvojnásobne. Keď nemáš dobre spracovaný profil, môžeš byť absolútne skvelá, vtipná, pekná, milá, sexy baba s usporiadanými hodnotami a vysokými štandardami, prd Ti to pomôže. Chlapi, akých hľadáš Ťa budú prehliadať a typy, o ktorých nestojíš sa na Teba budú lepiť.

Takže sa asi zhodneme, že Tvoj profil a prvý dojem je na online zoznamke absolútne kľúčový prvý predpoklad pre čokoľvek ďalšie.

CHYBA #1 - KRÁSNE, ALE PLYTKÉ FOTKY

Základným omylom, ktorým sa ženy zrejme pod tlakom sociálnych sietí mylne riadia je predpoklad, že muži hľadajú dokonalú fyzickú schránku a že to je jediná podstata týchto aplikácií. Áno, jasne že si na Tinder nezavesím nepodarenú fotku, na ktorej sa ani sama sebe nepáčim, ale treba si uvedomiť, že okrem toho, že chceš byť za peknú máš byť chcieť aj za ZAUJÍMAVÚ a INÚ.

Keď budeš mať celý profil zostavený zo síce pekných, ale nič nevypovedajúcich selfíčkach, normálny chlap si povie, že si NUDNÁ.

Nechaj si v profile 1-2 vydarené selfíčka a pridaj fotky, ktoré hovoria niečo viac o Tebe a Tvojom živote. Fotky z výletu, tréningu, so psom, z pretekov, z pečenia torty..., vytvor fotku zo svojich najobľúbenejších kníh a filmov, hudobných albumov, zoznam je nekonečný, pointa jasná.

Nie len, že sa odlíšiš od 95% Tvojej konkurencie, ale dávaš správnym chlapom množstvo záchytných bodov, od ktorých sa vedia prirodzenejšie odhodlať k otvoreniu komunikácie.

Pretože, keď máš na profile iba peknú tvár, jediné, čo Ti chlap môže napísať je, že si krásna. A následne si o ňom pomyslíš, že je povrchný, stereotypný a taký ako všetci ostatní.

CHYBA #2 - FILTRE A VYLEPŠENIA

Každá z nás dnes v podstate nosíme v mobile kompletne vybavené grafické štúdio na úpravu našich fotiek. Výsadu, ktorá ešte pred pár rokmi patrila výsostne modelkám, herečkám a showbiz hviezdam, keď ich fotili na titulky fashion magazínov máme dnes každá na dosah 24 hodín denne. Že je to ale pasca niekedy nepochopia ani inak veľmi inteligentné ženy. Keď o sebe vytvoríš absolútne nereálnu predstavu, moment, keď budeš mať ísť na prvé rande bude jeden príšerný stres a je veľká pravdepodobnosť, že sa tomu budeš dokonca vyhýbať.

Normálni chlapi vedia, ako vyzerá žena. Vedia, že máme vrásky, niekedy nafúknuté brucho, celulitídu, širšie boky, menšie prsia, väčšie prsia, malý zadok, krivý nos.......... a aj tak si medzi nami nájdu svoju bohyňu. Ak teda na zoznamke nehľadáš iba ilúziu, tak ju sama nevytváraj!

CHYBA #3 - PRÁZDNE HASHTAGY

Prosím Ťa, zbav sa na svojom profile aj všetkých generických a sprofanovaných hashtagov, ktoré používa miliarda ľudí na svete a ich výpovedná hodnota je nula. Teda, okrem toho, že to o Tebe bude vypovedať, že nemáš žiadnu vlastnú fantáziu.

Zabudni na #beautifulgirl #slovakgirl #love #fun #style #amazing #lovemylife #nofilters.... To už radšej nepíš o sebe nič a hraj tajomnú.

Veľa zábavy s Vašim novým profilom, nabudúce rozoberieme samotné písmenkovanie na zoznamkách.