Prečo sa muž od Teba začne vzďaľovať a čo s tým robiť

14.10.2020

Toto je problém, ktorý si dovolím tvrdiť, že zažila už každá z nás. Stretneme chlapa, ktorý sa nám páči, my sa páčime jemu, začneme si písať, stretávať sa, všetko vyzerá skvele až na to, že z čista jasna ten chlap nejako ochladne.

Túto situáciu rozoberiem primárne pre situácie vzťahov, ktoré ešte len začínajú alebo netrvajú dlho, ale samozrejme, bude sa z toho dať vytiahnuť veľa aj pre zrelšie vzťahy. Čiže sme na začiatku vzťahu, motýle v bruchu, keď napíše nevieme sa prestať usmievať, nemyslíme na nič iné, iba na NEHO. Všetko je fajn, ale zrazu začneme cítiť, že sa niečo zmenilo, niečo sa deje, nevolá, nepíše už tak často, prestáva byť otvorený, býva duchom neprítomný atď, atď.... a Ty si z toho teraz úplne na prášky a ide Ti hlava vybuchnúť z toho, ako sa snažíš prísť na to, čo a prečo sa to vlastne deje.

ČO SA PRAVDEPODOBNE STALO a DEJE NA TVOJEJ STRANE

Začal sa Ti páčiť stále viac a viac. Dostala si sa do fázy "To je ON, to je ON, mého srdce šampión!". Po jeho ochladnutí už nerobíš skoro nič iné, len premýšľaš, čo si kedy povedala a urobila, čo si mala radšej povedať a urobiť inak a ako to máš teraz celé napraviť.

A TO VEĽMI PRAVDEPODOBNE SPÔSOBUJE, ŽE CHLAP ZRAZU OCHLADNE a "ZMIZNE". Tvoj podvedomý strach, že ho stratíš.

- Nerovnováha v investovaní a hodnotách (z neho urobíš poloboha a seba si poriadne nevážiš).

- Tlačenie na pílu a nedočkavosť (chceš, aby Ti UŽ KONEČNE POVEDAL, že chce s Tebou vážny vzťah, že Ťa miluje, že by chcel s Tebou bývať, aby ŤA UŽ KONEČNE predstavil kamošom, rodine, označil na FB ako svoju frajerku, požiadal o ruku, atď, atď......................).

- Nerovnováha v záujmoch. Podvedome začneš obmedzovať jeho koníčky a čas, ktorý trávi s kamošmi, lebo Ty sa v tom čase nudíš a nemáš čo robiť.

Teraz Ti vysvetlím, čo máš robiť, prípadne ako s ním o tom začať rozprávať tak, aby z toho nebol oheň na streche a aby si z toho mala sama dobrý pocit.

ČO PRESTAŤ A ČO ZAČAŤ ROBIŤ

Prestaň do kolečka analyzovať, čo si povedala Ty, čo povedal on, prezerať si históriu Vašich chatov, ako si sa správala a či by všetko dnes nebolo inak, keby.... Začni sa fokusovať na najdôležitejšiu osobu na svete NA SEBA! Venuj svoj čas a energiu tomu, čo Ťa napĺňa, robí šťastnou, sebavedomou a obmedz vyššie zmienené činnosti, ktoré Ťa oberajú o pozitívnu energiu, ale aj o sexappeal. Odpoj sa, stíš sa, upokoj sa a slobodne dýchaj, fakt to nie je koniec sveta.

Všetko vyššie zmienené ale neznamená, že sa z Teba má teraz stať bezcitná ľadová kráľovná, ktorá mu to teraz natrie, ukáže a ktorá koná z hnevu a pomsty.

Kým bude Tvoj mindset ostávať nastavený na neustále riešenie a analyzovanie, čo by chcel, čo by potreboval, čo by sa mu páčilo a kde si Ty urobila chyby a ako ich máš teraz odstrániť, tak budeš vysielať signál, že Ty máš nižšiu hodnotu ako on, napriek tomu, že toto nikdy neplatí. Žiadny chlap na svete pre Teba nemôže nikdy znamenať viac ako Ty sama. Tak ho prosím na ten piedestál nestavaj! Ak sa on teraz vzďaľuje, ver mi, že ŽIADNE MNOŽSTVO AKTÍVNEHO OPRAVOVANIA z Tvojej strany to nemôže skutočne zmeniť.

Jediné, čo môžeš a máš urobiť, je vyrovnať úroveň Tvojho investovania do neho na úroveň jeho investovania do Teba a začať sa sústrediť na seba a svoj život. Rob veci, ktoré Ťa bavia a nechaj ho vidieť Ťa v tomto svetle. Lebo pre chlapa nie je nič viac sexy ako žena, ktorá si neláme hlavu tým, či sa niekomu páči alebo nie, ale žije si svoj život na plno. Ak sa potrebuješ s chlapom o veciach aj porozprávať pred tým ako zmeníš svoje správanie, čítaj ďalej.

ČO PRESNE POVEDAŤ CHLAPOVI, KTORÝ SA OD TEBA ZAČNE VZĎAĽOVAŤ

Nikdy tento rozhovor nezačínaj po hádke, v amoku, alebo keď je niekto z Vás rozladený alebo nie úplne triezvy. Nepýtaj sa ho ČO SA DEJE ani PREČO sa to deje. Nič mu nevyčítaj.

Vojdi do svojho vnútra a úprimne bez nejakých trikov a hier mu povedz, čo cítiš. "Cítim sa v poslednej dobe zmätená, slabá, neviditeľná, smutná, sama, odmietnutá......." Potom povedz, že potrebuješ pre seba viac priestoru a nadhľadu, aby si sa rozhodla čo ďalej, lebo skutočne nechceš venovať všetku svoju pozornosť a lásku niekomu, u koho teraz vnímaš neistotu a zmiešané signály.

Takýmto rozhovorom získaš silu a kontrolu nad vzťahom a svojim životom bez toho, aby si mu ublížila, urazila ho či odsúdila.

ČO SA PO TOMTO ROZHOVORE ZAČNE DIAŤ U MUŽA?

1. Na jednej strane je to pre neho kompliment. Ty mu vlastne hovoríš, že sa Ti páči a záleží Ti na ňom až tak veľmi, že cítiš ako nebezpečné a bolestivé by pre Teba mohlo byť sa na neho bezhlavo namotať, ak by to nemalo byť obojstranné.

2. Zároveň sa ho takýto rozhovor aj trochu dotkne a zahanbí ho, pretože si mu práve povedala, síce s láskou a úplne pokojne, že je chlapom, ktorý nevie, čo chce. A ver mi, takto nechce byť pred ženou vnímaný žiadny chlap.

Nemôžem Ti garantovať, že chlap, s ktorým toto prežívaš je ten pravý a správny a že je to muž Tvojho života, ktorý zmení svoje správanie. Viem Ti ale sľúbiť, že tento postup Ti zaručí najvyššie možné šance, aby Ťa začal vnímať inak, aby sa o Teba zas začal zaujímať a aby mu došlo, o akú výnimočnú ženu by mohol prísť.

Ak cítiš, že v tom procese potrebuješ podporiť ešte viac, som tu aj pre Teba.