Prečo ja chcem budúcnosť a on iba prítomnosť?

24.10.2020

Dnes to bude pre všetky ladies, ktoré majú pocit, že ich gentlemani sa nejak zasekli, neposúvajú už vzťah dopredu, prípadne začínajú cúvať.

Pozornosť verzus zámer

Principiálna chyba, ktorú robí absolútna väčšina žien je v tom, že podvedome a automaticky dáva rovnosť medzi POZORNOSŤ a ZÁMER. A pritom sú to dve rozdielne veci. Aspoň pre chlapov. V angličtine to znie super zapamätateľne, že ATTENTION ≠ INTENTION, ale tak teda po slovensky definitívne POZORNOSŤ ≠ ZÁMER.

POZORNOSŤ = to, čo teraz robí, ako sa k Tebe správa

ZÁMER = kam to plánuje v budúcnosti s Tebou nasmerovať

S niekým Ti môže byť super najsamlepšie na svete, môžete zažívať magické spojenie, súznenie, chémia funguje na bomby, voláte si, píšete si, môžete spolu pokojne aj rok chodiť a aj tak ten chlap nemusí prejaviť nejaký aktívny záujem posúvať to s Tebou do ďalšieho levelu.

Dáva Ti pozornosť, lebo sa mu páčiš, je mu s Tebou dobre, robí mu dobre pocit, že ho niekto obdivuje a že mu v žilách koluje ten hormonálny koktejl zamilovaných. ALE to ešte vôbec nemusí znamenať, že on premýšľa nad spoločným bývaním, nad zásnubami, nad deťmi......

Akokoľvek divne to nám ženám môže pripadať, nič na tom nezmeníme, že pre nich sú to jednoducho dve rôzne veci a pokojne si vedia užívať jedno bez druhého.

Ženská pozornosť a zámer

DVE EXTRÉMNE POLOHY ŽIEN

Sú ženy, ktoré sa už v živote tak popálili, že sa začali správať pre istotu tak, že žiadnemu mužovi nevenujú pozornosť, kým nevidia jeho zámer. Dáva zmysel? No nie úplne. Je to akoby si šla na prvé rande len s tým, kto chce s Tebou vážny vzťah.

Tak ale ako s Tebou má chcieť vážny vzťah, keď ste neboli ani na prvom rande?!

Väčšia skupina žien ale kríva na opačnú nohu. Akonáhle sa im chlap začne páčiť, začnú ho zahŕňať pozornosťou, dávajú, dávajú, dávajú najavo, že sú tie pravé, že vedia sviečkovú aj striptýz, že im nič nevadí a že sa vedia prispôsobovať čomukoľvek vo viere, že táto nálož pozornosti im u chlapa zabezpečí na oplátku nie len pozornosť, ale aj zámer.

Je nám asi jasné, že ani jedno správanie nebude to pravé....

Stará dobrá zlatá stredná cesta

Tu sú princípy pre zlatú strednú cestu, kráčaním po ktorej si nezdevastuješ srdce na šrot, ale zároveň nezničíš každú šancu na vzťah pred jeho prvým nádychom.

NEDÁVAJ DO VZŤAHOV (PRISKORO) TO, ČO NIE SI PRIPRAVENÁ STRATIŤ.

Inými slovami, neinvestuj do vzťahu bezhlavo celé svoje srdce, všetku nádej, čas, myšlienky, keď si si nie istá mužovým zámerom. Jasné, v istej fáze vzťahov (keď sú tam OBAJA!!!!!) už nie je kam uhnúť a ak chceme autentický plnohodnotný vzťah, nemôžeme v ňom žiť v strachu z ublíženia a musíme sa obnažiť a dať do neho všetko. Ale fakt na začiatku, keď o mužových zámeroch ešte poriadne nič nevieme a vnímame len jeho pozornosť, postupujme aspoň o čosi rozvážnejšie ako naposledy....

OTVÁRAJ ROZHOVORY, KTORÉ TI PRINESÚ KĽÚČOVÉ ROZUZLENIA, ČI JE TO LEN POZORNOSŤ, ALEBO I ZÁMER

Muži nie sú veľmi dobrí klamári, ale vedia byť neprekonateľní "vyhýbači". Ak ich nekonfrontuješ, budú sa mnohým veciam vyhýbať ako to len pôjde.

Úplne rozumiem, že v úvode vzťahu s niekým kto sa Ti fakt fakt fakt veľmi veľmi veľmi páči to nechceš pokašľať tým, že začneš vyťahovať debatu o svadbe.

Lenže, pokiaľ máš 30+ rokov a jediná vec, po ktorej bytostne túžiš je mať stabilný vzťah a založiť si rodinu, tak to budeš pre vlastné dobro musieť otvoriť. Ak zo strachu, že Ťa nechá budeš podávať oskarové výkony a predstierať, že si cool, bezstarostná, bavíš sa, žiješ iba tu a teraz a neriešiš budúcnosť, lebo cítiš, že tak sa mu páčiš najviac, ver mi, že Ťa to dobehne veľmi rýchlo.

Pokojne sa Ti môže stať, že po dvoch mesiacoch stretávania sa s týmto Pánom Božským prídeš na to, že on sa nestretáva iba s Tebou. To je len príklad. A to už nebudeš vedieť viac uhrať, urobíš scénu alebo sa rozplačeš, no proste vieme... A on na Teba bude nechápavo pozerať a povie niečo ako "Ach bejb, sorry, ja som Ti skutočne nechcel ublížiť. Nevedel som, že sme už v tejto fáze. Nikdy sme sa o tom nerozprávali, fakt prepáč." Áno, iste, aj on to mohol vytiahnuť a rovno povedať, čo robí, keď nie je s Tebou. Ale nemáš mu vôbec čo vyčítať. Ty si si svoju skutočnú pravdu tiež nechala iba pre seba...

Ženy, buďme odvážnejšie ako väčšina chlapov a hovorme nahlas.

Úprimnosťou, priamočiarosťou a láskavosťou ešte nikto nikdy nič nepokazil. Naučme sa bez hystérie, predpojatosti, sebaľútosti a citových vydieračiek postaviť pred mužov a povedať v pokoji všetko, čo cítime, po čom túžime a čoho sa desíme. Najhoršie, čo sa nám môže stať je, že prídeme o jedného nesprávneho chlapa. Tak ten rozhovor neodkladajme.


Ak budete potrebovať poradiť detailnejšie, ako presne tieto ťažké rozhovory viesť, ozvite sa.