Je ten pravý? 5 otázok, ktoré si musíš položiť

22.10.2020

Na začiatok je dobré povedať, že na svete neexistuje IBA JEDEN JEDINÝ muž, ktorý je pre Teba ten pravý. Ak by to tak bolo, boli by sme z pohľadu štatistiky všetky konštantne v zlých vzťahoch alebo single.

Ten pravý muž pre Teba je skrátka jeden z mnohých, ktorý spĺňa Tvoju predstavu o partnerovi, Ty spĺňaš jeho predstavu o partnerke a JE PRIPRAVENÝ NA VZŤAH.

Keby sa dali posledné 4 slová podčiarknuť, tak ich podčiarknem aj tri krát, pretože je toooooľko príbehov, keď spoznáme úžasných vysnívaných chlapov, akurát, že tí chlapi proste v danom momente nie sú na vzťah pripravení a my tento detail úplne prehliadame.

Neberte ma v zlom, oni sú skutočne skvelí chlapi, vôbec to nemyslím ironicky, ale ak nechceme skončiť zle, musíme si osvojiť fakt, že správny chlap v nesprávnom čase je bohužiaľ stále nesprávny chlap.

Poďme si teraz urobiť skúšku správnosti, či je ten, s ktorým sme si práve začali (alebo chceme začať) ten správny.

OTÁZKA #1 - CHÉMIA FUNGUJE?

Dôvod, prečo je to prvá otázka je prostý. Sex je totiž to, čo zásadne odlišuje kamarátske od partnerských vzťahov. Áno, ono sa hovorí, že sex nie je všetko, ale treba si uvedomiť, že keď v posteli všetko klape, tak sex je 20% vzťahu, ale keď to vo vzťahu v tejto oblasti škrípe, razom je to celé o (nefunkčnom) sexe a len ťažko budete spokojne prežívať výlety, romantiku, podporovať sa, počúvať sa......, 90% času sa ním v hlave proste budete zaoberať. Čiže prvý predpoklad Pana Božského je fungujúca chémia. Ak to medzi Vami neiskrí na začiatku, je minimálna šanca, že to po čase príde.

Sex sa môže časom zlepšovať, ale nie chémia. Preto, bacha na to!

OTÁZKA #2 - DOKÁŽE SA PONÁRAŤ?

Nemyslím to samozrejme doslovne, ale v prenesenom význame si odpovedz na otázku, či je ten chlap schopný vydržať aj v prostredí a situáciách, ktoré pre neho nie sú komfortné, či prirodzené, ale pre Teba sú veľmi dôležité. Dokáže sa kvôli Tebe zúčastňovať rodinných stretnutí, absolvovať návštevu romantického filmu v kine, ísť na víkend s Tvojimi kamošmi...., aj keď to nie je presne to, čo by najradšej robil? Ak to nedokáže a nechce sa ani z času na čas nadýchnuť a vydržať pod hladinou kvôli Tebe, nebude ten pravý.

OTÁZKA #3 - RASTIEŠ A PREKVITÁŠ?

Ide o to, či máš vedľa seba niekoho, kto v Tebe prebúdza najlepšiu verziu samej seba a svojím správaním a príkladom Ťa motivuje a podporuje k rastu.

Jeden zo základných signálov toxického vzťahu je to, ak v Tebe partner aktivuje to najhoršie, čo v sebe máš.

Všetci tú stránku máme - žiarlivosť, nedôveru, úzkostlivosť, panovačnosť, agresivitu, upadanie do role obete.... No keď je vedľa Teba ten pravý, stáva sa z Teba pri ňom lepší nie horší človek.

OTÁZKA #4 - V DOBROM AJ V ZLOM?

Tak ako silu každej reťaze definuje jej najslabšie ohnivko, tak aj silu každého vzťahu definujú jeho najťažšie krízy. Je ľahké byť príma dvojka na dovolenke, pri plnom zdraví, bez starostí, malých detí, zodpovednosti, rutiny....

Ak si s chlapom ešte len na začiatku, všetko je väčšinou krásne, ale je dobré si aj cez tie ružové okuliare a štuple v ušiach všímať napríklad: ako sa správa a rozpráva o svojej ex, ako reaguje na čašníka, ktorý sa pomýlil, čo vidíš, ak si svedkom nejakej hádky s rodičmi, čo robí, ak sa mu zrútia plány a pod. ...

Akonáhle cítiš, že chlap v kritických okamihoch prejavuje známky zbabelstva, agresie, sebectva, povýšenectva a obviňovania vždy tých druhých, tak bez ohľadu na to, aký milý je teraz k Tebe, radšej zbystri pozornosť, kým nebude neskoro.

OTÁZKA #5 - FUNGOVAL BY VÁŠ VZŤAH, IBA V DESTINÁCII S NÁZVOM "JEDNÉHO DŇA"?

Ak musíš najprv cestovať do budúcnosti, kde JEDNÉHO DŇA on konečne bude oplývať vlastnosťami, ktoré u neho postrádaš alebo bude konečne pripravený na skutočný záväzok a plnohodnotný vzťah, tak veľa šťastia!

Keď raz americkí vedci vynájdu časopriestorový teleport, možno tento bod prepíšem, dovtedy, ale platí, že ten pravý musí byť tým pravým TU a TERAZ. Mr Right & Mr Ready súčasne!