Dal mi kopačky. Tak prečo mi píše!??

20.12.2020

Dajme si pauzu. Myslím, že sa k sebe nehodíme. Asi by sme sa mali rozísť. Zaslúžiš si niekoho lepšieho. Nie je to o tebe, potrebujem teraz priestor. Nechcem ťa blokovať. Pozri, mám ťa rád, ale... Obávané vety, ktorým nechceme veriť, rozhodnutia, ktorým nerozumieme a chceme ich zvrátiť. Ale ON nechce. Vybral si koniec. A pred nami je to hnusné, odporné obdobie sĺz, polnočnej čokolády, opúšťania sa, ľutovania sa a rôznych zúfalých pokusov. A keď konečne začneme ako tak dýchať, tak ON napíše. WTF????


Pozeráš na displej telefónu a jeho správu "Ahoj, ako sa máš?" a tvoj mozog v tom momente zaradí tú najvyššiu rýchlosť, ako sa snažíš nájsť správnu odpoveď na to, PREČO ti píše.

Chce sa dať znova dokopy? Moment, chcem sa ja s ním ešte vôbec dať dokopy? Alebo je opitý? Nechala ho nová frajerka? Nudí sa? Naozaj mu chýbam? Chce len sex? Zmenil sa a uvedomil si, že patríme k sebe? Ako mám túto správu dešifrovať a ako na ňu reagovať? Pomóóóóóóóc!!!

Skôr ako ťa tento typ správy úplne vyvedie z rovnováhy a dostane na húsenkovú dráhu emócií, skúsim ti vysvetliť, čo sa najpravdepodobnejšie deje v jeho hlave.

Toto sú 4 najčastejšie dôvody, prečo sa muži ozývajú aj po rozchode, ktorý sami vyvolali:


1. POCIT VINY

Cíti sa hrozne, po čase mu dochádza, že ten rozchod neodkomunikoval správne a dochádza mu, že ti ublížil, aj keď to nebolo jeho zámerom. Ťaží ho to, lebo ťa mal rád a chce mať medzi vami čistý stôl. Chce si proste čeknúť, že sa na neho nehneváš a si v poriadku. Neznamená to, že chce obnoviť vzťah.

2. NOSTALGIA

Áno, ani muži nie sú zo železa a majú svoje city a vedia sa dostať do nostalgickej nálady. Jednoducho príde slabá chvíľka, negatívne spomienky vybledli a muž pocíti, že mu tie pekné spoločné chvíle chýbajú. Toto je väčšinou taký malý momentálny skratík, často je spúšťačom alkohol, samota, alebo nejaká ťaživá životná udalosť. Opäť to neznamená, že seriózne uvažuje nad obnovením vzťahu, skôr ide o krátkodobý emočný a hormonálny výkyv.

3. STRACH

Jeden z dôvodov býva často aj strach, že ty sa so svojim životom pohneš vpred rýchlejšie ako on a stratí ťa nadobro. Teraz si povieš, no ale veď to on chcel rozchod, tak akú to má logiku?? Nuž, niekedy muži ukončujú vzťahy nie preto, že my nie sme dosť dobré, ale skrátka dostanú paniku, že sa ocitli vo finále, že strácajú slobodu, že nedokážu s vážnym vzťahom skĺbiť svoje sny a ambície, že nebudú môcť cestovať, absolútne sa oddať budovaniu firmy, športovej kariére atď, atď... A ak je to tento prípad, rozchod pre nich nebola jednoduchá voľba a budú veľmi citlivo vnímať náš nový život bez nich a budú tiež dúfať, že nakoniec dokážu vyžmýkať od života, to, čo chceli a zároveň si nezabuchnúť dvere do nášho srdca pre budúcnosť. Je to fér? No, nie je, ja viem... Opäť ale tento typ správy neznamená, že je pripravený TERAZ vrátiť sa do vzťahu.

4. SAMOTA A POTREBA VALIDÁCIE

U väčšiny mužov je veľmi vysoká potreba získavať od okolia uznanie. A samozrejme, že nie je uznanie ako uznanie, najvyššiu váhu má od ženy, ktorá sa im páči. Pokiaľ tvoj EX po rozchode stále nestretol niekoho nového, kto by mu ten jeho "hero instinct" napĺňal, bude mať tendenciu nechať si hladkať vlastné ego od teba. Pretože pokiaľ rozchod inicioval on a vie, že ty ho stále chceš, vníma to ako voľbu na istotu. Je to sebecké a kruté? Určite, ale jednoducho aj toto sa v živote deje. Znamená to, že sa k tebe chce vrátiť? Ani náhodou!

Ja viem, že sa teraz pýtaš, kde je ten piaty dôvod, podľa ktorého chce skutočne opäť obnoviť váš vzťah. Zámerne som ho tam nenapísala, pretože bohužiaľ nepatrí medzi NAJČASTEJŠIE dôvody, pre ktoré sa nám muži po rozchode ozývajú. Možné to samozrejme je, ale chcem, aby si pri vstupovaní do tej istej rieky bola nadmieru opatrná. Toto je už samostatná veľká téma, ako a či sa dať so svojim EXom naspäť dokopy (v histórii mojich blogov ju určite nájdeš rýchlo).

A na záver už len rada, ako vlastne na takúto správu reagovať.

Buď milá, kamarátska, ale udrž komunikáciu v polohe ako by si si písala s nejakým známym, kamošom, jednoducho s niekým, s kým nemáš emočnú zaangažovanosť. A nenechaj sa hneď na prvý krát vtiahnuť do nekonečného chatovacieho vlákna. Dve, tri odpovede a potom sa ospravedlň, že už musíš ísť a zapraj pekný deň. Ak sa chce vrátiť a myslí to vážne, odmakať a zaslúžiť si to musí hlavne sám. Ty pozorne sleduj, vyhodnocuj, nehádž mu polená pod nohy, nechci mu to všetko vrátiť, ale zároveň sa mu hneď nehoď okolo krku. Stoj na mieste, definuj si podmienky, za ktorých si ochotná mu dať druhú šancu a počkaj si kým tú cestu k tebe nezdolá.