Chceš svojho EX späť?

20.10.2020

No, toto je zas jedna téma, ktorú sme už riešili všetky. Rozchod bolí na oboch stranách barikády a bolí nás po mesačnom aj 5 ročnom vzťahu temer rovnako. Ak sa z Tebou Tvoj frajer rozíde, samozrejme, že Tvoja prvá myšlienka a všetkých ďalších nasledujúcich milión otázok budú o tom, ako to zvrátiť a ako mu dokázať, že sa mýli a mal by sa k Tebe vrátiť naspäť.

Ak však naozaj chceš zahájiť stratégiu s cieľom získať ten vzťah späť, AKO PRVÉ si musíš vyjasniť dôvody, pre ktoré to chceš. A buď k sebe maximálne úprimná.

Ak toho chlapa chceš, lebo JE TI SMUTNO A CÍTIŠ SA SAMA, toto samo o sebe NIE JE dostatočný a ani ten správny dôvod na jeho návrat.

Sleduj tento pocit po nejakú dobu a zároveň sa snaž stretávať s ľuďmi a úplne ideálne začni nezáväzne komunikovať a flirtovať s novými mužmi, skús online zoznamku, ozvi sa niekomu, o kom vieš, že sa mu páčiš a podobne. Veľmi pozorne zároveň sleduj, či Ti tvoj EX chýba stále rovnako alebo ak máš pozornosť od niekoho iného a nie si sama, tak Ti vlastne ani tak veľmi nechýba.

MALI STE MEDZI SEBOU NEUVERITEĽNÉ SPOJENIE? Ani to nestačí.

Ak si presvedčená, že to, čo ste medzi sebou mali, bolo výnimočné puto, chémia, blízkosť, porozumenie, ani to samo o sebe NIE JE dostatočný dôvod na jeho návrat, pokiaľ si uvedomíš, že síce to medzi Vami bolo veľmi špeciálne, ale on nebol na vzťah, aký chceš Ty dosť zrelý, alebo ste mali v zásadných veciach obrovské názorové rozdiely a často sa hádali alebo ak mal inak poskladané životné priority pre najbližšiu budúcnosť.

Absolútne nad nejakým návratom neuvažuj, ak si vnútri nahováraš, že predsa magnet medzi Vami bol tak silný, že on sa predsa časom musí zmeniť, lebo to je fest labilná stratégia, nad ktorou budeš mať v zásade nulovú kontrolu. Pripomeniem Ti, že ľudia sa nemenia, lebo to od nich chcú iní, ľudia sa menia jedine vtedy, ak to chcú sami!

Ak si si teda istá, že oba vyššie zmienené dôvody nie sú tými jedinými a s jasnou hlavou a istým odstupom dokážeš zhodnotiť, že ste mali naozaj veľmi pekný a kvalitný vzťah, Tvoj EX sa k Tebe správal vždy s rešpektom a láskou, dostatočne do vzťahu investoval a staral sa nie len o svoje, ale aj o Tvoje potreby, len skrátka došlo k tomu, že ste si spolu začali v nesprávnom čase, na nesprávnom mieste alebo on proste začal prežívať nejakú osobnostnú krízu, dostal sa do životnej križovatky, ovládla ho vnútorná neistota a pod. a Ty veríš, že ten vzťah si zaslúži druhú šancu, nasledujúce rady sú pre Teba.

FÁZA #0 - ARMAGEDON alebo DEŇ ROZCHODU

Toto ustáť so cťou a ešte dokázať aplikovať nejakú stratégiu, milé dámy, to je nadľudský výkon a podarilo sa mi to "až" raz :) Nevadí, nebudeme sa preto dávať dole, no nie? Neprajem Vám žiadne nabudúce v tomto, ale ak to príde, aspoň teóriu budete mať zvládnutú. Absolútne kľúčové pravidlo, keď Vám chlap oznámi, že to chce ukončiť, je vyviesť ho z rovnováhy a neurobiť nič z toho, čo on očakáva. To už každá z Vás sama najlepšie vie, čoho sa máte zdržať, či lietajúcich tanierov, plaču, kriku, ľutovania sa, zhadzovania sa, návrhov na sex, vyhrážaním sa....

Podstatné je aj cez slzy a neskutočné pichanie v srdci postaviť sa mu čelom, pozrieť do očí a povedať, ako veľmi veľmi Vás to zraňuje, ale že rozumiete, že láska sa nedá od nikoho vynucovať a že ak on cíti, že bude šťastnejší niekde inde alebo s niekým iným, tak že mu prajete veľa šťastia. Potom si daj čelom vzad, spakuj veci a bež sa niekam do bezpečia, kde Ťa neuvidí zrútiť.

Garantujem Ti, že v tej sekunde mu prebehne hlavou myšlienka, že práve urobil veľkú chybu.

Vrieskaj na neho, vyhadzuj mu na oči všetko, čo Ti kedy urobil, zavaľ ho otázkami "prečo?", "je v tom niekto tretí?" atď.... a môžeš si byť istá, že chlap si akurát tak potvrdí, že sa rozhodol správne.

FÁZA #1 - MŔTVY CHROBÁK

Ak bola fáza 0 challenge, tak toto je ultra challenge, ale neboj sa, ďalej to už bude len ľahšie Pointa tejto fázy je byť TICHO. To znamená, žiadne volania a žiadne textovania. ŽIADNE! Povolené je doriešiť praktické záležitosti týkajúce sa sťahovania vecí a tak podobne, to je jasné, ale nevolaj a nepíš mu, lebo mu chceš pripomenúť, ako veľmi ho ľúbiš a ako Ti chýba a tiež na neho nehraj žiadne hry typu - že pošleš nejakú fotku ako sa skvele bavíš a keď si to pozrie, tak mu hneď napíšeš, že "sorry, prepáč, to som chcela Monči poslať, nie Tebe" atď... Chlapi majú svoj 6. zmysel tiež a veľmi dobre vycítia všetky takéto finty a háčiky, na ktoré sa majú chytiť, aby na Vás začali myslieť alebo žiarliť. Proste SHUT UP!!!!!

Taktiež nie som fanúšik predvádzania svojho nového, super života na sociálnych sieťach. A vykašli sa aj na ten jeho profil a nesleduj ho 25 krát denne, ok? Keď okolo neho budeš konštantne poletovať a dávať mu najavo, že si sa nikam nepohla a on je stále stred Tvojho vesmíru (alebo HRAJEŠ, že je Ti ukradnutý), NEMÔŽEŠ MU ZAČAŤ SKUTOČNE CHÝBAŤ! A to predsa presne chceš, nie?

FÁZA #2 - OBNOVENIE SPOJENIA

Po nejakej dobe (určite nie po 2 týždňoch, ale zas nie po pol roku - jednoducho musíš odhadnúť čas, kedy nie je príliš skoro, ale zas ani tak neskoro, že už sa prestal tým rozchodom trápiť; cca 2 mesiace budú fajn) urobíš prvý krok. Ak ho urobil on, plynule prejdeš do fázy #3, ak nie je to teraz na Tebe.

Zavoláš mu alebo napíšeš niečo v duchu: "Ahoj, počuj, práve pijem v Art Cafe kapučíno a neuveríš, ale ten čašník, pamätáš, ten ktorý vždy plietol objednávky, tu stále pracuje! Tak som si na Teba spomenula, ako sme tu v lete pili celý večer borovičku, aj keď sme chceli slivovicu Celý čas sa na tom smejem...., je to proste prípad ten chalan. Dúfam, že aj Ty máš veselý deň, papa."

Čo sa následne spustí v jeho hlave: opäť si ho raz vyviedla z rovnováhy, lebo chlap, keď vidí, že mu volá/píše jeho EX (s ktorou sa on rozišiel), prvé čo mu asi napadne, že bude nejaká dramatická scénka. Ale žiadna dráma sa nekoná, proste si si spomenula na niečo milé, vtipné, čo ste spolu zažili. Ak sa chytí a odpíše, zrejme sa aj opýta ako sa máš Ty, na čo samozrejme odpovieš, že fajn, povieš niečo zaujímavé, čím sa teraz zaoberáš a prejavíš aj záujem o jeho život, ako sa darí jemu. Posledná vec, čo mu v tomto prvom kontakte povieš bude, že sa tešíš, ako sa mu darí, že držíš prsty, ale že už musíš bežať, lebo máš iný program. Čiže žiadny nekonečný ping-pong.

Otvoríš to, on odpíše, Ty odpíšeš a porúčas sa. Bodka, šlus!

FÁZA #3 - SÚŤAŽ O TVOJE SRDCE ZAČÍNA

Ak všetko klapne podľa plánu a on si naozaj uvedomí, že si skvelá baba a že Ťa chce vo svojom živote naspäť, tak ešte musíš chvíľu vydržať a nehodiť sa mu okolo krku pri prvom jeho náznaku, že by o ten vzťah zas stál. Otvor svoje srdce, keď je milý, buď aj Ty milá, ale skôr sa snaž stáť na svojom mieste a nechaj ho tú vzdialenosť, ktorú medzi Vami vytvoril prejsť samého a nechoď mu až príliš naproti.

Chlapi si vždy cenia viac trofeje ako dary.

Daj mu pocítiť, že tu je šanca, ale že musí zabojovať. Nie je teraz Tvojou úlohou opravovať to, čo on pokazil. Pokašlať sa na tej ceste k návratu môže tisíc a jedna vec a výsledok Ti nemôže nikto garantovať. Ak aj niečo pokazíš a nedodržíš všetko do bodky, čo si si predsavzala, nevadí. Nebuď na seba až taká prísna, si len človek, žena so zlomeným srdcom, nie terminátor. Aj na druhý deň vyjde slnko a Ty to skúsiš znova a lepšie. Tak na všetky krásne happy endy, ale i úžasné nove začiatky!

Ak si stále nie si istá, či máš ešte zabojovať, alebo nechať ísť, ozvi sa mi, posvietime si na to spolu :)