LÁSKA JE POLIEVKA A JA SOM VIDLIČKA

Moja prvotina LÁSKA JE POLIEVKA A JA SOM VIDLIČKA vznikla výberom z poznámok i dlhších textov, ktoré som napísala od konca roka 2017. Časť z nich reflektuje moje vlastné autentické prežívanie, k niektorým som postupne dospela skúsenosťou a štúdiom psychológie partnerských vzťahov a k časti zápiskov ma inšpirovali samotné klientky v mojej vzťahovej poradni.


Táto kniha nechce byť ultimátnym návodom na dokonalý vzťah, mojou snahou bolo skôr vytvoriť pre ženy 21. storočia autentickú, ľahko stráviteľnú a nadčasovú barličku, o ktorú sa vo svojich životoch budú môcť opakovane oprieť vždy, keď to s láskou pôjde ako v lete na saniach. Mala by dodávať nádej, odvahu, rozveseľovať, ale i motivovať k potrebným zmenám.

Publikácia bude mať rozmer 13 x 17 cm, približne 300 strán a čitateľky v nej nájdu 150 rôznych zamyslení, konštatovaní, povzbudení a rád týkajúcich sa lásky, vzťahov, mužov i žien. Jej originálne grafické spracovanie ju zároveň predurčuje stať sa milým darčekom pre všetky ženy, single aj zadané, dvadsiatničky i tie v najlepších rokoch.

Rozdelená je do troch častí: ČASŤ PRVÁ - POVZBUDIVÁ, ČASŤ DRUHÁ - UVEDOMELÁ a ČASŤ TRETIA - NAKOPÁVACIA.

Odporúčaná maloobchodná cena knihy "Láska je polievka a ja som vidlička" v kníhkupectvách je 14,99 EUR, pre priamy predaj cez moju vzťahovú poradňu je cena 12 EUR. Pokiaľ máš o knihu záujem, kontaktuj ma cez tento formulár a dohodneme sa na platbe a spôsobe doručenia. ĎAKUJEM!


LISTY HANE

LISTY HANE - originálna vzťahová príručka pre ženy

Život, to sú vzťahy. A práve kvalita vzťahov, obzvlášť tých partnerských, determinuje kvalitu našich životov úplne zásadne. O vzťahoch je preto fajn nie len rozprávať s kamoškami na káve, ale sa o nich sem-tam niečo aj vedome naučiť. V mojej druhej knihe chcem preto odovzdať ženám to najpodstatnejšie, čo som sa na svojej ceste ženy a vzťahovej koučky naučila.

Prečo Listy Hane?

Listy Hane sú tak trochu netradičnou vzťahovou príručkou pre ženy. Netradičnou najmä z pohľadu jej formy, keďže som ju napísala síce ako vzťahová koučka, no zároveň aj ako mama vo forme listov symbolicky venovaných mojej jedného dňa dospelej dcére, ktorej život sa raz tiež začne točiť okolo partnerských vzťahov.

Vďaka tomu nebolo nutné moje dobre mienené rady vtesnávať iba do strohých poučiek, ale mohla som si vo svojom prejave dovoliť byť viac osobná a autentická. A práve túto svojráznosť spolu s intimitou, humorom a hovorovým jazykom vloženým do jednotlivých listov považujem za kľúčový faktor, ktorý pomôže čitateľkám stráviť aj náročnejšie témy s ľahkosťou.

Prečo tukani?

A prečo nie? Od začiatku som vedela, že nechcem vydať typickú vzťahovú príručku typu "Ako sa stať vytúženou ženou". A chcela som sa odlíšiť nie len obsahom, ale aj formou a vizuálnym stvárnením.

Tak vznikol nápad vložiť do knihy komiksové postavičky dvoch tukanov. Je to trochu punk, trochu funky, ale je to moja kniha, nuž si v nej idem svoje :) Každá ilustrácia je dielom môjho šikovného bratranca Martina, za čo mu ešte raz srdečne ďakujem a dúfam, že si našich tukančekov obľúbite rovnako ako ich mám rada ja.

30 listov nie len pre Hanu...

Listy Hane sú samozrejme listami aj pre všetky Katky, Zuzky, Janky a Danky, na mene tu skutočne nezáleží.

Sú listami pre všetky ženy, dvadsiatničky či tie skôr narodené, pre ženy single, ženy hľadajúce, túžiace, ženy sklamané, rezignované či zmätené, nevynímajúc ženy spokojne kotviace vo vzťahoch, ktoré ich robia šťastnými.

V tejto knihe sa okrem iného dočítate aj o:

 • tom, že sebavedomie nie je spínač, ale sval
 • podstate ženskej energie v partnerských vzťahoch
 • paradoxnej sile ľudskej zraniteľnosti
 • málo diskutovaných vzorcoch pripútavania sa
 • špecifikách komplimentov venovaných mužom
 • syndróme funkčného preťaženia
 • zbytočných snahách pripomínajúcich šplhanie sa po kovovej tyči namazanej vazelínou
 • 50 odtieňoch toxických kompromisov
 • tom, že vzťah je ako bublanina
 • vzťahových burinách
 • pasci skrytej v romantickom vyznaní: Si moje všetko!"
 • inom a hlbšom pohľade na neveru
 • tom, prečo nevera dnes bolí viac ako pred 100 rokmi
 • pravidle, že jedenkrát nestačí
 • rozporuplnom vzťahu medzi láskou a túžbou
 • textovaní, ktoré síce vzťah nevybuduje, ale dokáže ho výrazne naštrbiť
 • drsnej džungli online zoznamiek
 • žiarlivosti, nedôvere a práve na súkromie
 • odvrátenej a vskutku pozitívnej stránke vzťahov na diaľku
 • rozdiele medzi objektívnou a vnímanou krásou
 • tom, ako prežiť rozchod
 • tajomstvách šťastných dlhodobých vzťahov

Recenzie

Ešte surový rukopis som zdieľala s pár ľuďmi, na názore ktorých mi záleží a kritiku ktorých si beriem k srdcu. Patrí im úprimná vďaka za ich čas, povzbudenie a tiež viacero podnetov a pripomienok, ktoré som do výsledného diela zapracovala.

Každý človek túži mať šťastný partnerský vzťah. Ale ako na to? V Michalinej knihe nájdete užitočné rady, konkrétne riešenia a veľa podnetov na premýšľanie. "Listy Hane" sú listami adresovanými každej z nás.

Aneta Parišková, televízna moderátorka

Keby som bol mamou dievčaťa, ktoré čoskoro - a je jedno, či opatrne alebo bezhlavo - vlezie do zradného bludiska vzťahov, z knihy Michaly K. by som jej veľmi naliehavo zacitoval:

Život bez sebavedomia z teba urobí večnú obeť, vyčítavú, ubolenú a ľutujúcu sa. Život bez sebavedomia predstavuje tlak z neustáleho porovnávania a súťaženia, v ktorom nemôžeš vyhrať. Život bez sebavedomia je životom bez hraníc na tvoju vlastnú ochranu, je životom so zaradenou spiatočkou, vďaka ktorej budeš neustále cúvať, cúvať a cúvať pred požiadavkami tých druhých.

Keby však to dievča bolo mojou dcérou, veľmi naliehavo by som trval na tom, aby si poriadne prečítala celú knihu. A potom ju požičala mame. A potom by som ich vyskúšal, či neblafovali.

Dušan Karolyi, novinár

Nikto nás neučí ako sa správať vo vzťahoch, sme jednoducho hodení do vody a učíme sa na vlastných chybách. Listy Hane sú manuálom, akousi príručkou, ako sa tým najväčším a najbežnejším vyvarovať. Bodaj by som ju aj ja dostala na prahu vlastnej dospelosti.

Lucia Kašová, režisérka dokumentárnych filmov

Smiala som sa, nejedla, dostala zimomriavky a občas som sa zabudla nadýchnuť. Len som čítala. Prudko návyková, nesmierne pravdivá a veľmi dôležitá príručka pre každú ženu. Veľké pravdy bez omáčok a zbytočných okľúk. Michala bije klinec priamo po hlavičke v každom momente. Úderné, humorné, faktografické dielo, ktoré vás cez malé príbehy vtiahne do deja a vy sa s ňou razom ocitnete v scenári menom život. Vzťahové princípy si ľahko osvojíte vďaka vtipným obrazom, ktorými znázorňuje situácie tak blízke nám všetkým. Ženám vzťah hľadajúcim, ženám v lásku veriacim, ženám vo vzťahu, aj tým, ktoré to už vzdali a majú pocit, že nájsť si chlapa je v tomto bláznivom svete nemožné. Vrele odporúčam prečítať a mať ako mini bibliu vždy po ruke.

Martina Novotná, zakladateľka portálu Akčné ženy

Plnokrvná motivačná kniha pre ženy, ktorá miestami dojíma, keďže máte pocit, že skutočne čítate intímne rady zhrnuté do listov matky svojej jedného dňa dospelej dcére. Kniha je výstižná, prirovnania v nej triafajú do čierneho a počas jej čítania sa nezriedka zapozeráte do stropu premýšľajúc nad vlastným sebavedomím, vzťahmi a životom.

Radka Kovaľ Mazáková, moderátorka

Odporúčaná maloobchodná cena knihy "Listy Hane" v kníhkupectvách je 14,99 EUR, pre priamy predaj cez moju vzťahovú poradňu je cena 12 EUR. Pokiaľ máš o knihu záujem, kontaktuj ma cez tento formulár a dohodneme sa na platbe a spôsobe doručenia. ĎAKUJEM!